Sonsuz Ayna

sonsuz-ayna

sonsuz-aynaSonsuz Ayna – Infinity Mirror

Sonsuz ayna temelde cisimlerin iki ayna arasında sonsuz kere yansımasından oluşmasıdır. Çerçevenin altında normal ayna, üstünde ise camcılarda satılan reflekte camı kullanabilirsiniz. Reflekte cam çok açık kaldığı için onu tercih etmedim. Oto camcılarda satılan siyah cam filmini camın bir yüzeyine uyguladım ve bu benim işimi gördü. Reflekte cam yerine sorgu odası camını kullanmak istedim ama bulamadım. Hem ayna hem sonsuz ayna olarak çalışır mı merak ediyorum.sonsuz-ayna

sonsuz-ayna

Ayna ve cam ince olsun ki çerçevede hafif olsun.  Çerçevenizin çok kalın olmasına gerek yok tek sıra şerit ledin geçebileceği kalınlıkta olsa yeter.

Çerçevenin kenarlarına şerit ledi yerleştirin ve çerçevenin kenarından kablonun çıkabileceği şekilde delik açın. İsterseniz aynanın üstüne 3D Yazıcıdan çıkarttığınız yazı veya sembolü yapıştırıp etrafını şerit ledlerle kaplayabilirsiniz. 3D Yazıcıdan çıkarttığımız yazının arkasından aynayı camcıda deldirerek elektriğini verdim.

sonsuz-ayna

sonsuz-ayna

sonsuz-ayna

Çalışmamda tek renk şerit ledler kullandım, siz çalışmanızda programlanabilir şeritlerle görselliği daha da artırabilirsiniz.

0 Yorum

Kimliğiniz ile giriş yapın

veya    

Ayrıntılarınızı unuttunuz mu?

Create Account