Yardım

Yardım / Rehber sayfasına hoşgeldiniz. Sitemiz kapsamlı bir site olması nedeniyle böyle bir sayfa oluşturulmuştur.

  1. Menü Sekmeleri
  2. Profil Sayfanız
  3. Yazı Eklemek
  4. Basit Kurallar

Sayfa geliştirilmektedir.

Menü Sekmeleri

Bildirimler: Kullanıcıların tüm paylaşım akışları bu sayfada yer almaktadır.  Site üzerinde gerçekleşen tüm olayları bu sayfada görebilirsiniz. Profil sayfanızdan yapacağınız tüm güncellemeler, grup haberleri, yeni blog yazıları bu sayfada yer alacaktır. Profil sayfanızda sık sık güncelleme yapmanızı tavsiye ederim.

Gruplar: Bu sekmede robotik gruplarını inceleyebilir, herhangi bir gruba üye olabilirsiniz. Ayrıca grup da açabilirsiniz. Bu şekilde robot topluluğunuzun bir sayfasını oluşturabilirsiniz.

Örneğin:  http://www.robots101.com/gruplar/itu-robotik-klubu/

Robotik Forumu: Forumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Konu açmak; robotik & elektronik & otomasyonla ilgili aşırı olmamak kaydıyla reklam, tanıtım serbesttir. Kendi sitelerinizi de paylaşmanızdan memnuniyet duyarız.

Robotadamlar: Üye listemizi bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızı da üye yaptırmayı ihmal etmeyin. :)

Profil Düzenlemeleri

Avatar yüklemek: Avatarınızı değiştirmek için Kendi sayfanızda profil sekmesine tıklayınız.

 

 Yazı Eklemek

Sitemizin en güzel özelliklerinden biri de çok sesli olması. Yani siz de istediğiniz zaman da Robotik, elektronik, Arge ile ilgili yazılar oluşturup, ekleyebilirsiniz. Yazı yazabilmek için öncelikle üye girişi  yapmış olmanız gerekiyor. Sonrasında sağdaki gibi üst menüde yer alan Dashboard / Yeni Yazı Ekle seçeneğine tıklayınız.

 

 

Yazınızı yazdıktan ya da ekledikten sonra “inceleme için gönder” butonuna tıklayınız. Editörlerimizce hafif bir düzenlemeden geçtikten sonra (anahtar kelimeler, yazım düzeni gibi) yazınız yayınlanacaktır.

Yazınızı yazarken nelere dikkat etmelisiniz?

  • Doğru kategori seçimi.
  • Etiketler ( Maksimum 5 adet olması uygundur).
  • Görsellerin kaliteli olması.. ( Sitenize yakışır olmalı..)

Basit Kurallarımız

  • Yorum ve forumlarda yazım uslübunuza dikkat ediniz.
  • Türkçeyi doğru kullanınız.
  • Tanımadığınız kişileri arkadaş olarak eklemeyiniz.
Yukarıdaki maddelere uymayan kişilerin hesapları silinmektedir. 

[dropcap color=”color-default” font=”arial” style=”normal” size=”ltt-3em”]E[/dropcap]ğer şu an bu yazıyı okuyorsanız, siz de robot devrimimize katılmaya bir adım yakınsınız demektir. Bugünkü durumdan hoşnut değiliz… Türkiye’de günden güne kalitesiz bilgiler ve kalitesiz işlerle robotik alanında ivmemizi kaybettik.. Adım başı satış sitelerinden geçilmiyor, robotik üzerine bilgi siteleriyse çok çok az ve güncellenmiyor… Bugün sitemize bir yazı yazarak, bir yorum ekleyerek küçük bir katkı sağlayabilirsiniz. Bazı şeyleri değiştireceğiz… Robotik bilincini oluşturacağız… Hep Birlikte! Size ihtiyacımız var.

Takıldığınız konular için e-mailimiz: robots101 (@) robots101.com

 

0 Yorum

Kimliğiniz ile giriş yapın

veya    

Ayrıntılarınızı unuttunuz mu?

Create Account